Parragh László már nem csak félretájékoztat, hanem az észszerűség határait is átlépte, megalapozatlan, téves és káros a nyilatkozata – írta a jegybank.
Nem látszik, hogy bármitől is csökkenni kezdene egyhamar az infláció, nagyot fog nőni a munkanélküliség, és egyébként sem csinálhatunk unortodox monetáris politikát – erről beszélt Parragh László a Portfoliónak adott interjújában kedden. A Magyar Nemzeti Bank reagált minderre, és enyhén szólva sem finomkodtak. A jegybanki közlemény erősen kezd, hiszen már a címe az:
A Jegybank felszólítja Parragh Lászlót, hogy fejezze be a monetáris politikával és magyar gazdasággal kapcsolatos megalapozatlan, téves és káros nyilatkozatait.
Aztán a közleményben arról írnak, hogy a kamarai elnök „felelőtlen, szakmailag hibás” kijelentései és megalapozatlan jóslatai sokszor már eddig is csak arra voltak jók, hogy növeljék a bizonytalanságot a piacon és félretájékoztassák az embereket, de a „legújabb kijelentései már egyértelműen átlépik az észszerűség határait”.
Parragh László szerint sok elesett ember lesz a télen
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint választania kell az országnak, hogy a növekedés segíti, vagy az inflációt próbálja meg letörni.
Például a jegybank szerint a globális inflációs kilátások már javulnak, ami elérhet Magyarországra is, a korábbi növekedésben fontos szerepe volt az MNB támogatásának, és Parraghgal ellentétben azt sem tartják bajnak, hogy túl alacsony az eurómegtakarítások aránya. A közleményt azzal zárják:
„Az MNB ismételten felszólítja Parragh Lászlót, hogy a tudását meghaladó és a felelősségi körén kívül eső szakmai kérdésekben tartózkodjon a véleménynyilvánítástól, illetve, ha mégis megteszi, akkor kellő körültekintéssel tájékozódjon előtte, és csak a tények ismeretében fogalmazza meg mondanivalóját.”
Lesz mit megbeszélni a Parragh családban ez után – a kamarai elnök felesége ugyanis az MNB Monetáris Tanácsának tagja.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.