A térképpel bárki megnézheti, hogy a saját háza tetején egyáltalán érdemes-e napelemeket telepítenie.
Napelemtérképet hozott létre a főváros, ami arra alkalmas, hogy megmutassa: a budapesti épületek tetőinek mekkora része alkalmas a napenergia hasznosítására, valamint hogy az adott tetőn milyen teljesítményű napelem fér el és mennyi áramot lehet ezekkel megtermelni.
A térképet a Fővárosi Önkormányzat és a Magyar Napelem Napkollektor Szövetség fejlesztette, azonban az azon feltüntetett adatok csupán tájékoztató jellegűek, nem tartalmazzák például a kerületi településrendezési és építési szabályozások rendelkezéseit sem.
A főváros azért hozta létre a térképet, mert közleményük szerint az a céljuk, hogy a háztartások környezetbarát energiához jussanak, méghozzá megújuló energiaforrásokra támaszkodva.
A térkép a Lechner tudásközpont adatbázisát használja, több mint 300 ezer objektumot jelenít meg. A város felett készített 3D-felvételekkel az alkalmazás egy felszínmodellt használ, ami a napos órák adataival, egy látványos, hőtérkép jellegű képpel segíti a felhasználókat.
A térkép ide kattintva érhető el:
Budapest napelem térképe - Magyar Napelem Napkollektor Szövetség
A „Budapest Szolár Térkép" egy webes, mobilon is futó térképes alkalmazás, amely minden épület esetében megmutatja, hogy a tető mekkora része alkalmas a napenergia hasznosítására, azon milyen teljesítményű napelem fér el és mennyi áramot lehet ezekkel megtermelni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.