A rendeletben még nem nevezték meg a büntetőintézkedéssel sújtott személyeket, illetve szervezeteket. Arra adtak a kormánynak tíz napot.
Aláírta Vlagyimir Putyin orosz elnök a Nyugat elleni gazdasági szankciókról szóló rendeletet – közölte kedden a Kreml. A közlemény szerint a szankciókat „egyes külföldi államok és nemzetközi szervezetek barátságtalan cselekedeteire” adja válaszul Oroszország.
A Reuters szerint a dokumentum nem tartalmazza az érintett személyek vagy szervezetek nevét, ugyanakkor tíz napot biztosít az orosz kormánynak arra, hogy összeállítsa a büntetőintézkedésekkel sújtottak listáját, valamint teret ad arra, hogy „további kritériumokat” vázoljon fel a korlátozható tranzakciók körére vonatkozóan.
A rendelet megtiltja a termékek és nyersanyagok exportját a szankcionált személyek és szervezetek számára, emellett megtiltja az ebbe a körbe tartozó külföldi magánszemélyekkel és vállalatokkal való tranzakciókat is. Azt is megengedi, hogy az orosz szerződő felek ne teljesítsék a velük szemben fennálló kötelezettségeiket.
Az orosz jogszabály arra lehet válasz, hogy az Európai Bizottság most készíti elő a Moszkva elleni hatodik uniós szankciócsomagot az Ukrajna elleni háború miatt, és ez már az olaj-, illetve a gázszállításokat is érintheti.
Mindent borítana az orosz olajembargó, a dízelpiacon különösen nagy felfordulás jöhet
Bár a hétfőn megjelent hírek szerint Magyarország is beleegyezhet az Oroszországból érkező olaj embargójába, a kormány sietve cáfolta az értesüléseket. Itthon valóban kihívást jelenthetne az eddigi beszerzések megváltoztatása, még ha nem is akkora mértékben, ahogy a kormány és a Mol kommunikálja.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.