Hadházy Ákos független parlamenti képviselő, aki az ügyet korábban feltárta, a Facebookon közölte, hogy az OLAF vizsgálatot indított az informatikai képzések ügyében.
Hadházy Ákos korábban részletesen írt az európai uniós pénzből, az állam által finanszírozott informatikai képzésekről. Kiderítette, hogy az EU-s forrásból támogatott tanfolyamok négyszer annyiba kerültek (4000 forint/óra), mint ha a tanulók piaci alapon maguk fizették volna a tanórákat. Az óraszám és a tematika ugyanaz mindkét esetben, és Hadházy a Korrpucióinfón tavaly novemberben azt közölte, hogy a nagy árkülönbséget az sem indokolja, hogy a tananyagokat el kell készíteni, mivel arra külön 4 milliárd forintnyi EU-s támogatást fordítottak.
„A kár bizonyíthatóan minimum 2,25 milliárd forint volt. Még nagyobb baj, hogy így a 4000 informatikus helyett csak ezret képeztek” – írta a képviselő.
Tavalyi cikkében a politikus már jelezte, hogy az ügyet jelenteni fogja az Európai Csalás Elleni Hivatalnak (OLAF), és ha az ügyvédje kapacitása bírja, akkor feljelentést is fog tenni a túlárazott képzések miatt.
Most azt közölte, hogy „az egészen pofátlan módon” négyszeresen túlárazott informatikai képzések ügyében az OLAF vizsgálatot indított.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.