Milliárdok mentek el rá, de becsődölt az informatikai képzés vizsgarendszere
A hivatal, amelyik a vizsgákat bonyolítja, azt állítja, hogy nem hibáztak.
A hivatal, amelyik a vizsgákat bonyolítja, azt állítja, hogy nem hibáztak.
Hadházy Ákos független parlamenti képviselő, aki az ügyet korábban feltárta, a Facebookon közölte, hogy az OLAF vizsgálatot indított az informatikai képzések ügyében.
Ez már csak négyhetes lesz, és legfeljebb tízezren jelentkezhetnek.
Vajon hatékonyabb egy magáncég kezdőknek szánt programozótanfolyama a járvány elején meghirdetett állami képzésnél? A Green Fox Academy, a Microsoft és a HTTP Alapítvány háromhetes mentorált kurzusán olyan feszes tempót diktáltak, amellyel a klasszikus oktatásban felnőttek nehezen tudnak lépést tartani. Az is kiderült, hogy a “konzerv” tananyag is lehet hatékony mentorálással támogatva, nem szükséges az állandó tanári jelenlét.
Volt, aki már belekezdeni sem tudott az online záróvizsgába, másnak menet közben szakadt meg a folyamat.
Két héttel a lehetőség meghirdetése után elindult a nyolc hét alatt teljesíthető, informatikai alapismereteket oktató online képzés, melynek elvégzői később komolyabb tanfolyamokból is válogathatnak, az ígéret szerint szintén 100 százalékos állami támogatás mellett.
A meghirdetése óta eltelt kevesebb mint egy nap alatt mintegy 15 ezren jelentkeztek a gazdaságvédelmi akciótervhez kapcsolódó újratervezés programban elindult ingyenes, 8 hetes informatikai online oktatásra – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kedd este az M1-en.
Az online tanfolyamhoz saját számítógép és internet kell. Elvileg a programozás alapjait is megtanítják.
Már ma is az egyik legkeresettebb szakma a programozó, az ehhez szükséges gondolkodás pedig a jövő legfontosabb képessége lehet. A gyerekeknél ezt alapozza meg könnyedén ez az ingyenes játék, amit a szülőknek kifejezetten ajánlott letölteni és odaadni gyermeküknek.
Elnyerte végső formáját az az eszköz, amellyel a brit közmédia hosszú távon szeretné megoldani az Egyesült Királyságon túl például Magyarországon is óriási szakemberhiányt.
Bő egy hete indult útjára az Egyesült Királyságban az a projekt, amellyel hosszú távon is szeretnék megoldani az informatikai szakemberek hiányát. A “Make It Digital” érdekessége, hogy a helyi közmédia, a BBC áll mögötte. Az itthoninál eggyel (vagy többel) valódibbnak tűnő közszolgáltató felismerte, mit is jelent igazából az “újmédia” kifejezés, és egy olyan hardvert fejlesztett, amelyből a szigetország minden 11 évesének elküld egyet. Az informatikushiány mint probléma Magyarországon is megvan, a megoldás egyelőre nem mutatkozik.
Idén a Debreceni Egyetem egyik tanszékvezetője nyerte el a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetségének díját.