A legnagyobb külföldi tulajdonrész az OTP-ben a Rahimkulov családé, a magyarok közül a Molnál van a legtöbb OTP-részvény.
Az egymást követő második évben csökken az OTP Bankban a külföldi jogi személyek aránya – vette észre az Mfor.hu a cégnek a Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent tájékoztatását.
2018-ben még csak 60 százalékos volt ez az arány, onnan 2019-re 77 százalékra ugrott. 2020-ban 71,64 százalék volt, 2021 utolsó napján pedig 66,73 százalékosra csökkent.
Külföldi jogi személyek alatt az OTP közlése szerint az intézményi/társasági befektetőket, illetve nemzetközi fejlesztési intézményeket kell érteni. Utóbbiak közül a Világbankot emelte ki a bank beszámolója név szerint.
A Világbankon kívül még két külföldi részvényes nevét tették közzé – az 5 százalék feletti részesedéseket kötelező ugyanis nyilvánosságra hozni. 7,05 százalékos részesedése van a Kafijat cégcsoportnak, amely mögött a Rahimkulov család áll. Az orosz-magyar család tagjai egyáltalán nem keresik a médiaszerepléseket, így viszonylagos ismeretlenségben kerültek Magyarország leggazdagabb emberei közé. A másik ismert nagybefektető a francia Groupama Csoport, amely régóta stratégiai partnere az OTP-nek, a részvények 5,11 százalékával rendelkezik.
A magyar OTP-tulajdonosok közül egyetlen részvényes bír 5 százalékosnál nagyobb csomaggal: 8,57 százalékos tulajdonrésze van a Mol Nyrt.-nek. A Mol igazgatóságának alelnöke amúgy az OTP elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.