Nem tetszett az első poszt-EU-s év a szigetország lakóinak, fele annyian sem tartják jónak a kilépést, mint 2021 elején.
A YouGov legújabb felmérése szerint a briteknek csupán 17 százaléka véli úgy, hogy jól haladnak az ország ügyei a Brexit után – írja az Independent. Ugyanez az arány év elején még 40 százalék körül alakult.
Az Egyesült Királyság hivatalosan 2020 januárjával hagyta el az uniót, 2021-re pedig véget ért az átmeneti időszak is, így idén év elejétől végérvényesen is sikerült a szakítás a blokkal. Bár 2016-ban 52-48 arányban a kilépéspártiak győztek az erről szóló népszavazáson, most éppen 52 százalék mondja azt, hogy a dolgok „kimondottan rosszul alakultak az átmeneti időszak vége óta”.
A Brexit relevanciája továbbra is magas a brit társadalomban: egy októberi felmérés azt mutatta, hogy a lakosság 28 százaléka szerint a kilépéssel kapcsolatok kérdések megoldása még mindig az első számú probléma, megelőzve például a járványhelyzetet. A brit költségvetési hivatal vezetője azt nyilatkozta, a Brexit további 4 százalékkal ronthatja a brit GDP-t, azon a 2 százalékon felül, amekkora visszaesést a koronavírus-járvány okoz.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.