A magyarokat már nem annyira foglalkoztatja a pandémia a közvélemény-kutató nemzetközi felmérése szerint.
Már nem a koronavírus-járvány miatti aggodalom a legerősebb, megelőzi ezt a szegénységtől és a társadalmi egyenlőtlenségtől, illetve a munkanélküliségtől való félelem – derült ki az Ipsos nemzetközi kutatásából, amelyről a Népszava írt. A felmérést 28 országban végezték el szeptember 24. és október 8. között, 21,5 ezer, 16 és 74 év közötti embert kérdeztek meg.
A szegénység és a társadalmi egyenlőtlenség iránti aggodalmat a válaszadók 33 százaléka jelölte meg az első helyen, míg a munkanélküliséget 30 százalék. A pandémia 29 százalékkal szorult a harmadik helyre, ugyanennyien jelölték meg a korrupciót.
A kutatásból kiderült, hogy a magyarok és az oroszok aggódnak leginkább a szegénység és a szociális egyenlőtlenségek miatt: 55 százalék az arányuk mindkét országban. Érdekes, hogy a korrupció miatti aggodalom Magyarországon 49 százalékot ért el, ami jóval magasabb az átlagnál.
A magyarok a koronavírus miatt kevésbé aggódnak: a megkérdezetteknek mindössze 18 százaléka nevezte meg fő problémaforrásnak. A pandémia nálunk mindössze egyszer került az első helyre, még 2020 áprilisában, amikor először rákérdeztek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.