A magas jövedelműeknél is érződött némi hatás, de ők könnyebben átvészelték a nehezebb időszakot. Az alacsonyabb bérből élők közül viszont sokakat padlóra küldött a pandémia.
A magyarok 11 százalékát érintette nagyon súlyosan a pandémia pénzügyi szempontból, és különösen az alacsony jövedelműeknél okozott problémát a koronavírus okozta gazdasági hatás – ezt derítette ki az Mfor.hu szerint a K&H kutatása. A reprezentatív felmérés az idei második negyedévben, a 30-59 éves korosztály körében készült.
Az adatokból az látszik, hogy a magasabb jövedelműeknél csupán 5 százaléknak okozott súlyos anyagi gondot a járvány.
Ezzel szemben a közepes jövedelműek 12 százaléka, az alacsony jövedelemmel rendelkezőknek pedig 19 százaléka szembesült komoly kihívásokkal.
A válaszadók 36 százaléka úgy nyilatkozott: bár anyagi szempontból gondokat okozott neki a járvány, de kezelni tudta az ebből adódó problémákat. A megkérdezettek több mint negyedét – 26 százalékát – személyesen nem érintette a pandémia, de ismerőseiken keresztül ők is megérezték a hatását. A felmérésben résztvevők csupán 27 százaléka mondta azt, hogy pénzügyeiket nem érintette hátrányosan a járvány.
Az Mfor szerint az idei számokból az látszik, hogy a megkérdezettek 28 százalékának kisebb mértékben csökkent a havi bevétele a járvány negatív hatásai miatt, 22 százalékuk viszont komolyabb kieséssel szembesült.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.