Állítólag lebutított verziót.
Martina Link, a szövetségi rendőrség alelnöke megerősítette a vásárlás tényét. 2020 végén a Pegasus trójai szoftverjét kapták meg, és azt idén márciustól alkalmazzák terrorelhárításnál és szervezet bűnözés ellen.
A német alkotmánybíróság úgy rendelkezett, hogy a biztonsági szervezetek csak speciális esetekben használhatnak kémprogramokat, amelyekkel okostelefonokat, illetve számítógépeket figyelhetnek meg.
A Pegasust árusító izraeli NSO kémfelszerelései ügyében háromszor is intéztek kérdéseket a parlamentben a kormányhoz, de az jórészt elutasította a választ.
Martina Renner, a Baloldal (Linke) képviselőnője például azt a választ kapta, hogy a tájékoztatás jogát felülírja az állambiztonság.
Mi is a baj az NSO-val és a Pegasusszal? Az, hogy élőben tudja követni a telefonbeszélgetéseket vagy a számitógépes kommunikációt. A német rendőrség korábban a saját lehallgatási rendszerét használta, de miután az elavult, tárgyalásokat kezdett az izraeli NSO-val. A Pegasus kinyitja Pandora szelencéjét, és bárkit bármikor megfigyelhetővé tesz. A sajtó leleplezése döbbentette rá Emmanuel Macron francia elnököt, hogy az ő okostelefonját is Pegasus szoftverrel hallgatják le.
A sajtó nemzetközi összefogása tette lehetővé, hogy kiderüljön: több mint 50 ezer embert (politikusokat, ügyvédeket, újságírókat) hallgattak le a Pegasus felhasználásával. A programot Magyarországon is használták, több újságíró, üzletember és politikus is érintett az ügyben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.