Paul A. Nutt egy orosz portálon fejtette ki a véleményét.
"Orbán huxitra készül." Ez a véleménye egy volt európai parlamenti képviselőnek, aki 2009 és 2019 között a Brexitért küzdött Brüsszelben. Paul A. Nuttal a Vlagyimir Putyin orosz elnökhöz közel álló Rt.com oldalon fejtette ki a véleményét, amely szinte egyidőben jelent meg Szergej Lavrov külügyminiszter budapesti tárgyalásaival.
Ideje a huxitról beszélni – idézi a Magyar Nemzetet a Brexit híve, aki szerint, ha Orbán Viktor miniszterelnök nem a kilépésre készül, akkor nagyon is kockázatos játszmát folytat Brüsszellel szemben. A magyar kormánysajtó figyelmes brit olvasója utal arra, hogy a rendszer szinte hivatalos orgánuma nem először pendítette meg a kilépés gondolatát. Már júliusban megjelent egy írás, amely szerint komolyan fontolóra kell venni a kilépést egy olyan unióból, amely ezer sebből vérzik, amelyik birodalmi szimptomákat mutat, és arrogáns a közép és kelet-európai tagállamokkal szemben.
A Magyar Nemzet internetes oldalán augusztus közepén magyarul és angolul is közzétett, Fricz Tamás tollából származó írásban arról is lehetett olvasni, hogy a Nyugat szakít a keresztény morállal, ezért az útjaink elválnak. A Nyugat kozmopolita arcnélküli társadalmat hoz létre, mely csak az élvezetekre koncentrál és lerombolja önmagát miközben a magyarok és a lengyelek kitartanak a keresztény értékek mellett – idézi a politikus, aki így folytatja: mint régi Brexit-hívőt ez engem arra emlékeztet, hogy 2010-ben a Daily Express javasolta először Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból.
Mit írt a Daily Express? Túlságosan sokáig voltunk Brüsszel áldozatai... , a brit népnek vissza kell nyernie a saját országát!
A Daily Express cikke az egyik legfontosabb eseménye volt a 2016-os Brexithez vezető útnak – hangsúlyozza a brit kilépés lelkes híve, aki azt írja, hogy a történelem megismétli önmagát. Egy, a kormányhoz nagyon is közelálló lap megkérdőjelezi az uniós tagságot. Ez pontosan olyan, mintha a Brexit forgatókönyvéből vennék a mintát.
Brüsszel fenyegetőzött Lengyelországgal szemben, mert biztosra vette, hogy a lengyel kormány visszakozik, de a magyar kormánnyal szemben nem így tett. Brüsszelben rájöhettek arra, hogyha pénzbüntetésre ítélik Magyarországot az LMBTQ jogok megsértése miatt, akkor ezzel Orbán malmára hajtják a vizet.
Mondhatjuk persze, hogy Orbán igen kockázatos játszmát folytat, de ez csak akkor igaz, ha bent akar maradni az Európai Unióban. Én nem vagyok biztos benne, hogy csakugyan maradni akar – írja Paul A. Nuttal.
Magyarország más, mint Nagy-Britannia
Az a Brexit lelkes hívének is feltűnt, hogy Magyarország sok pénzt kap az Európai Uniótól, ezért számára a kilépés egzisztenciális kockázattal jár, nem úgy mint Nagy-Britannia esetében. Magyarország határozhat úgy, hogy a pénz nem minden, és a tradicionális értékek többet érnek – állítja a brit szerző, aki ezek szerint nem igen tanulmányozta a nemzeti együttműködés rendszerét, amely az uniós források nélkül arccal érintené az altalajt.
Nem fogadnék arra sem, hogy más kelet-európai tagállamok nem követnék Magyarországot a kilépés útján – írja Paul A. Nutland veterán Brexit-harcos az Rt.com orosz portálon elmulasztva feltenni azt a kérdést, hogy vajon Putyin elnöknek mit érne egy unión kívüli Magyarország!
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.