A cél, hogy rövid időn belül a közép-kelet-európai régió egyik meghatározó telekommunikációs holdingvállalatát hozzák létre.
Együttműködési megállapodást kötött Mager Andrea, az Antenna Hungária Zrt. tulajdonosi jogait gyakorló nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter és a 4iG Nyrt.– jelentette be közös közleményben a két cég.
Azt írták, "a megállapodás célja, hogy a felek az állami és a magántőke egyesítésével egy olyan stratégiai távközlési és telekommunikációs infrastruktúra szolgáltató vállalatot hozzanak létre, amely versenyképes piaci szolgáltatások mellett, kellő súllyal képviseli a nemzeti érdekeket az iparágon belül".
Ugyan a közleményben a stratégiai partnerséget hangsúlyozzák, a részletekből kiderül, hogy itt voltaképp arról van szó, hogy a 4iG többségi tulajdon szerez (illetve miután még a tranzakció nem zárult le, csak szerezhet) a jelenleg a tisztán állami tulajdonban lévő Antenna Hungáriában, amit még az Orbán-kormány vásárolt vissza 2014-ben a francia TDF csoporttól.
A közlemény szerint a 4iG tulajdonába kerülő távközlési profillal működő társaságokat apportálja majd az Antenna Hungáriába. Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója szerint ez egy jelentős gazdaságtörténeti momentum, az együttműködéssel
rövid időn belül a közép-kelet-európai régió egyik meghatározó telekommunikációs holdingvállalatát hozzák létre.
Szerinte a két cég távközlési portfóliójának, szaktudásának egyesítése hozzájárul majd a hazai távközlési szektor technológiai fejlődéséhez.
Az Antenna Hungária elnök-vezérigazgatója, Sárecz Zsolt szerint az együttműködéssel a lakossági, üzleti és kormányzati igényeket is magasabb szinten tudják "kiszolgálni".
Az Antenna Hungária évtizedek óta meghatározó szereplője a hazai telekommunikációs szektornak, a vállalat az országos digitális földfelszíni televíziós és analóg rádiós műsorterjesztés kizárólagos szolgáltatója Magyarországon. A társaság 25 százalékos tulajdonnal rendelkezik a magyarországi Telenorban, a folyamatban lévő akvizíció lezárását követően pedig a tulajdonába kerül a kormányzati távközlési infrastruktúrával rendelkező, illetve azokat üzemeltető MVM NET Zrt. is – írja a közlemény.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.