Egy minisztérium sem érezte magát illetékesnek abban, hogy kiadják a megállapodásokat.
Nem publikálta még a kormány az orosz és a kínai oltóanyagok vásárlásáról kötött szerződéseit, ezért a 444.hu megpróbálta őket kikérni. Első körben a Külgazdasági és Külügyminisztériumot keresték meg közérdekű adatigényléssel, de ők közölték, nem illetékesek ebben az ügyben. Azért Szijjártó Péter tárcáját keresték meg, mert ők jelentették be a 2 millió adag Szputnyik V és az 5 millió Sinopharm vakcina megvételét is.
Ezt követően a Miniszterelnökséghez és az Emberi Erőforrások Minisztériumához fordultak, de ők is jelezték, hogy nem tőlük fogják a dokumentumokat megkapni. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint egyébként a vakcinabeszerzések szerződései közérdekű adatok, oda is adják a 444-nek időben, de azt már nem árulja el, honnan kell kikérni.
A portál azt akarja tisztázni, hogy valóban 50 milliárd forintot fizettünk-e az ötmillió adag kínai vakcináért, és 5,7 milliárdot a kétmillió oroszért.
Nem csak ők pattantak le a minisztériumokról vakcinaszerződés-ügyben, hanem Szél Bernadett is. A parlamenti képviselő azt a választ kapta, hogy veszélyeztetné a védekezést, ha késlekedés nélkül kiadnák neki a szerződéseket.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.