A könyvvizsgáló a már ismert 3,5 milliárdos után további egymilliárdnyi kötelezettséget és 220 milliós áfatartozást talált.
A vártnál is sokkal sötétebb képet fest a múltbeli működésről az a jelentés, amelyet a Magyar Teniszszövetség átvilágításával megbízott igazságügyi könyvszakértő tárt az elnökség elé – olvasható a szervezet honlapján.
A csütörtöki közleményből kiderül, hogy a riport szerint a szövetség az utóbbi években a szükséges számviteli szabályzatok és belső ellenőrzés teljes hiánya mellett működött. A korábban előterjesztett beszámoló pedig egyáltalán nem a valós képet mutatta a gazdálkodásról. Az igazságügyi szakértő véleménye szerint ugyanis
a kötelezettségek (hiányok) mértéke a korábban publikált 3,5 milliárdnál több mint egymilliárd forinttal magasabb. Emellett találtak közel 220 millió forint áfatartozást is.
A csütörtöki közleményben emlékeztettek, hogy az elnökség tavaly nem javasolta a 2019-es éves beszámoló közgyűlési elfogadását, többek között a régi vezetés részéről a kormányhoz benyújtott 3,5 milliárd forintos konszolidációs kérelemre és a már akkor szembetűnő elszámolási anomáliákra hivatkozva.
Azt is felidézték, hogy az elnökség több feljelentést is tett a korábbi vezetés felelőtlen gazdálkodása miatt – többek között büntető feljelentést Richter Attila korábbi főtitkár ellen –, amelyek alapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vizsgálatot folytat.
A szövetség vezetését tavaly nyáron vette át Lázár János korábbi kancelláriaminiszter, Orbán Viktor miniszterelnök személyes felkérésére. A szervezetet 2011-től addig Szűcs Lajos fideszes országgyűlési képviselő vezette, akinek azután vált tarthatatlanná a helyzete, hogy fény derült az óriási hiányra, aminek nyomán az elnökség tagjainak többsége lemondott.
A kormány augusztus végén 2,5 milliárd forintos támogatást hagyott jóvá az MTSZ működési feltételeinek stabilizálása és a szövetség által megvalósítandó szakmai programok, fejlesztések támogatása érdekében.
Az MTSZ elnöksége a csütörtöki tájékoztatás szerint most már elfogadta a 2019-es beszámolót, valamint a közhasznúsági és az igazságügyi könyvszakértői jelentést is. A testület a veszélyhelyzeti jogszabályok által lehetővé tett módon, a közgyűlés hatáskörében eljárva hozta meg elfogadó határozatát, amelyet – a jogszabályoknak megfelelően – a veszélyhelyzet megszűnését követő legfeljebb 90. napra összehívandó rendkívüli közgyűlés napirendjére tűz majd.
A kormány augusztus végén 2,5 milliárd forintos támogatást hagyott jóvá az MTSZ működési feltételeinek stabilizálása és a szövetség által megvalósítandó szakmai programok, fejlesztések támogatása érdekében.
Az MTSZ elnöksége a csütörtöki tájékoztatás szerint elfogadta a szövetség 2019-es beszámolóját, valamint a közhasznúsági és az igazságügyi könyvszakértői jelentést is. Az elnökség a veszélyhelyzeti jogszabályok által lehetővé tett módon, a közgyűlés hatáskörében eljárva hozta meg elfogadó határozatát, amelyet - a jogszabályoknak megfelelően - a veszélyhelyzet megszűnését követő legfeljebb 90. napra összehívandó rendkívüli közgyűlés napirendjére tűz majd.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.