A legfiatalabb nő, aki saját erejéből érte el milliárdosok klubját – írja a Forbes Whitney Wolfe Herdről, a Bumble párkereső alapítójáról.
1,5 milliárd dollárra nőtt Whitney Wolfe Herd vagyona, miután tőzsdére vitték a randialkalmazását, amely mágnesként vonzotta a befektetőket. A Bumble hivatalos információi szerint több mint 21 millió részvénye van a cégben az alapítónak, ami valamivel kevesebb mint 12 százaléknak felel meg. A randialkalmazás nyitó árfolyama 43 dollár volt, ami aztán felment 76 dollárra. Így dollármilliárdos lett Whitney Wolfe Herd.
A Bumble bőségesen profitált abból, hogy az elzárás idején a virtuális ismerkedés sokkal fontosabbá vált az emberek életében: tavaly az év első kilenc hónapjában 417 millió dolláros forgalmat bonyolított a cég, a megelőző évben ez még csak 363 millió dollárt ért el.
A Bumble nem az első, amely tőzsdére ment a randialkalmazások közül. A match.com anyacége, a Match Group – amely a Tinder tulajdonosa is – már 2015-ben megtette ezt. 2017-ben fel is akarták vásárolni a Bumble alkalmazást 450 millió dollárért, de elutasították. A Bumble értéke most 8 milliárd dollár.
Érdekesség, hogy Whitney Wolfe Herd korábban a Tindernél dolgozott, ám kilépett és szexuális zaklatással vádolta meg a főnökét, aki egyben a barátja is volt. Az ügy végül nem került bíróság elé, mert a felek gyorsan megegyeztek egymás között. Felmondása után alapította a Bumble-t, amelynek a különlegessége, hogy a társkeresőben a nők kezdeményezhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.