Átlagosan 28 millió forint vagyonnal rendelkezik ma egy parlamenti képviselő.
786 százalékkal nőtt a 2010 óta parlamenti patkóban helyet foglaló képviselők átlagvagyona – írta meg az Mfor.hu. A lap szerint 2010-ben még átlag 3,1 millió forint nettó vagyonnal rendelkezett egy-egy tisztségviselő, ez az összeg ma közel 28 millió forint.
A lap a nemrég nyilvánosságra hozott vagyonnyilatkozatokat felhasználva készítette el összesítését, beleszámolva például a politikusok megtakarításait, az értékpapírokat, befektetéseket, készpénzt, valamint a feltüntetett követelés-állományt és a tartozások nagyságát is. A különféle értéktárgyakat azonban már nem vették bele a számításba.
A vagyonnyilatkozatok éjszakájának fő kérdései: hova lett Szijjártó pénze, ki Rogán új neje, és mit ront el Orbán?
Nehéz lenne megmondani, hányan hiszik el ebben az országban, hogy a kormánytagok, képviselők, továbbá még jó néhány illusztris politikai szereplő január 31-én éjfélig leadott vagyonnyilatkozata a pontos képet mutatja arról, miként is élnek az érintettek, ettől azonban ezek a dokumentumok évről évre pontosan megérkeznek. Most is.
Az összesítés alapján arra jutottak, hogy a parlamentben 2010 óta helyet foglaló képviselők 2020-ra összesen mintegy 3,5 milliárd forintnyi nettó pénzügyi vagyonnal rendelkeztek az előző évi 2,9 milliárd után. Képviselői mandátumuk átvételekor pedig csupán 401 millió forint volt a nettó vagyonuk.
A lap néhány adatot lebontva is közöl, íme:
- a képviselők az értékpapír-állományukat mostanra 21 százalékkal 2,4 milliárdra növelték,
- a takarékbetétben az előző évinél csak alig többet, 997 millió forintot tartottak, azonban 2011-hez képest 587 százalékkal többet.
- Készpénzben 303 millió forinttal rendelkeztek, ami 89 százalékkal több az előző évinél, 2011-hez viszonyítva pedig 29 százalékkal.
- Az egyéb követeléseik értéke mára 1,5 milliárd forintot tesz ki, ez 4 százalékkal több a 2019-es adatnál és nagyjából triplája a 2011-ben mért értéknek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.