Zöldebb, gyalogosbarátabb lesz a terület. Az építkezés a kormánnyal közösen zajlik.
A kormány és a főváros közösen újítja fel a pesti alsó rakpart Kossuth tér és a Margit híd közötti szakaszát, amiről a két fél külön közleményekben számolt be. Karácsony Gergely a főpolgármester szerint
a rakpartok gyalogosbarát megújítását első lépésben a pesti alsó rakpart Kossuth tér és a Margit híd között kezdik el, a mintegy 500 méteren hiányzó gyalogos kapcsolatának megteremtésével.
Karácsony azt is írta: a tervek egy éve érkeztek be a hivatalba, “de mivel ezek még az előző városvezetés elképzeléseit tükrözték, és nem egyeztek az új városvezetés elvárásaival, ezért a projekt áttervezése mellett döntöttünk”.
A munka során – folytatta – szélesítették a járdát, növelték a forgalomcsillapított szakasz hosszát, illetve kivették a szalagkorlátot az útpálya mellől, és talajkapcsolatos fák ültetését kérték. A meglévő út felújításával egy időben összefüggő, 4–5 méter széles gyalogos sétányt alakítanak ki a forgalom 30km/h-s csillapításával.
A gyalogos sétány arculata a rakpart Parlament előtti szakaszának kialakításához illeszkedik majd, gránit kockakő burkolattal, emellett 35 fát is ültetnek a sétány mentén, a Markó utcai lehajtó támfalát átépítik. Noha szeretnék javítani a kerékpározás feltételeit, a rakpart ezen szakaszán nem tudnak kerékpársávot kialakítani, így a kerékpárosok továbbra is a felső rakpartot tudják igénybe venni a biztonságos közlekedéshez.
A Margit híd és a Parlament közötti szakasz rekonstrukciójára 787 millió forintot adtak a Fővárosi Önkormányzatnak még a múlt év végén a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsának döntése alapján – írta az ügyről Fürjes Balázs, a Miniszterelnökség Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkára.
A kivitelezési munka elvégzésére pénteken jelent meg a nyílt közbeszerzési felhívás. Az építkezés ütemterv szerint idén júniusban kezdődik, és előreláthatólag 2021. december 31-én fejeződik be.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.