“Fura, mert bárhogy számolom, nem jön ki a matek” – írta a Facebookon a Momentum elnöke.
Nyilvánosak a politikusok idei vagyonnyilatkozatai – írtuk meg korábban, részletezve például a miniszterelnök, Orbán Viktor pénzügyeit is.
A kormányfő abban az értelemben nem okozott meglepetést, hogy tavalyhoz hasonlóan most sem tudott félrerakni, és korábban felvett bankhitelét sem tudta még rendezni.
A vagyonnyilatkozatok éjszakájának fő kérdései: hova lett Szijjártó pénze, ki Rogán új neje, és mit ront el Orbán?
A Momentum elnöke, Fekete-Győr András szerint ez alapján ő gazdagabb, mint az országot irányító miniszterelnök, noha “bárhogy számolom, nem jön ki a matek”.
Nekem ugyan nem épül palotám Hatvanpusztán, nincsenek egymilliós öltönyeim és magánrepülővel sem utaztam soha, mégis meglepetten tapasztaltam, hogy a mai vagyonnyilatkozata alapján gazdagabb vagyok Orbán Viktornál.
– írja a Facebookon Fekete-Győr.
Az ellenzéki politikus azzal folytatja, hogy a miniszterelnök havonta 1,5 milliót keres, míg ő a Momentum elnökeként nettó 350 ezer forintos fizetést kap a párttól, amelyre az állami támogatásból van forrás.
“Vajon nem lehet, hogy Orbán pénze másnál van? Mondjuk Garancsi, Mészáros, Vida, Szíjj néven – ahogy Putyin palotáját is egykori dzsúdóstársa tulajdonolja? De akkor nem kéne esetleg ezt is beleírni a vagyonnyilatkozatba a szánalmas álszegénykedés helyett?” – írta Fekete-Győr András.
Arról, hogy a politikusok mennyire lehettek őszinték a vagyonnyilatkozatok kitöltésekor, itt írtunk hosszabban.
A vagyonnyilatkozatok éjszakájának fő kérdései: hova lett Szijjártó pénze, ki Rogán új neje, és mit ront el Orbán?
Nehéz lenne megmondani, hányan hiszik el ebben az országban, hogy a kormánytagok, képviselők, továbbá még jó néhány illusztris politikai szereplő január 31-én éjfélig leadott vagyonnyilatkozata a pontos képet mutatja arról, miként is élnek az érintettek, ettől azonban ezek a dokumentumok évről évre pontosan megérkeznek. Most is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.