A Népszabadság utolsó főszerkesztője szerint a rezsim ismét győzött.
Murányi András, a 2016 októberében megszüntetett Népszabadság utolsó főszerkesztője a Facebookon arról ír, hogy az Index.hu haláltusája zajlik most.
Mielőtt kilőtték alólunk a Népszabadságot, „opció” volt, hogy a tulajdonos szép aprólékosan kivesz egy-két vezetőt a lapból, megadva a kezdő lökést az egységes, erős szerkesztőség felbomlásához, a tömeges távozáshoz, ezzel párhuzamosan a hír- és információgyár felrobbantásához, a semmilyen újság prezentálásához. Mint tudjuk, a hatalommal üzletelő, osztrák stróman a másik „opció”, az azonnali kivégzés mellett döntött – teljesen kiszolgáltatva semmit sem tehettünk ellene –, s bár az elvi lehetősége megvolt, hogy szűkített létszámmal, másutt, más néven folytatódjon a munka, nem volt kérdés: vagy együtt megy tovább a csapat, vagy sehogy. Az Index.hu közössége – ha más felütés után is, de – szintén így döntött, példát mutatva elkötelezettségből, lojalitásból, tisztességből, becsületből, emberségből, sajtószabadságból"
– írta.
Murányi aztán Orbán Viktor emlékezetes, az Európai Parlamentben nagy derültséget keltő mondatát idézve úgy folytatja, hogy a „mi soha nem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk” rezsim ismét győzött, Pecina és a sok Vaszily mellé pedig most már simán odaállhat Bodolai is, akármi miatt tette azt, amit.
Heinrich Pecina volt a Népszabadságot tulajdonló Mediaworks tulajdonosa, ő záratta be a lapot. Vaszily Miklós az Origo cégét vezette, amikor azt átállították kormánypártira, nemrég pedig az Index.hu hirdetéseit szervező cégben jelent meg. Bodolai László az Index.hu-t tulajdonló alapítvány elnöke, aki menesztette Dull Szabolcs főszerkesztőt.
"Mindenki, aki az Index.hu kivégzésében szerepet játszott, ideértve az igazgatóság valamennyi tagját, hiteltelen és aljadék" Murányi András szerint.
Murány azután írta ezt, hogy pénteken az Index majdnem minden munkatársa felmondott.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.