A magyar vállalkozások immár minősített antikorrupciós irányítási rendszert vezethetnek be. Erre szükség is van, Magyarországon ugyanis nemzetközi összehasonlításban nagyon elterjedt a vesztegetés.
Magyarországon minden ötödik hazai cégvezető úgy véli, iparágában elterjedt gyakorlat a vesztegetés. Ez az arány felülmúlja mind a régiós országok, mind a fejlődő piacok átlagát az EY legutóbbi Globális Visszaélési Felmérése (Global Fraud Survey) szerint. A területen nyújt hatékony segítséget a szervezeteknek a most megjelent ISO 37001 antikorrupciós irányítási rendszer – írja közleményében az EY.
„Ma már elvárás mind a nagyközönség, mind az üzleti partnerek oldaláról, hogy egy szervezet átfogó megfelelési rendszerrel rendelkezzen. Egyre több iparágban tapasztaljuk, mint például az energiaipar és az egészségügy, hogy a nemzetközi piacon jelenlévő szereplők megkövetelik az üzleti partnereiktől, hogy bizonyítani tudják felelős működésüket. A most bevezetett szabvány egy ilyen antikorrupciós rendszer felépítéséhez és fenntartásához nyújt segítséget” – hangsúlyozta Biró Ferenc, az EY Felelős Üzleti Szolgáltatások partnere a szabvány hivatalos bemutatóján.
A tanúsítvány megszerzésével a cégek eredményesen növelhetik üzleti tevékenységük iránti bizalmat, és érdemben erősíthetik a vállalat jó hírnevét. Ezt igazolja, hogy azok a társaságok, amelyeknél ez a minősítési folyamat végigfutott, ott a reputációs károkat hatékonyabban kerülték el, kevesebb hatósági szankcióval, valamint ügyfelek, üzleti partnerek vagy munkavállalók által indított magánjogi perrel kellett szembenézni a nemzetközi tapasztaltok szerint. A tanúsítás megszerzése ezáltal konkrét gazdasági előnyöket is biztosít az alkalmazó szervezetek számára, működjenek azok a magán-, a közszférában vagy akár a nonprofit ágazatban.
Még mindig a korrupció mocsarában dagonyázik Magyarország
Csak Bulgáriát és Görögországot előzzük, Románia előttünk. Az EU egyik legkorruptabb országa a miénk.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.