Gazdaság hvg.hu 2019. július. 25. 08:33

Bezárják az önkormányzati irodából kialakított munkásszállót Erzsébetvárosban

Önkényes ingatlanfoglaló alakított ki munkásszállót a VII. kerületben, de ennek most vége.

Megírtuk a Népszava alapján, hogy munkásszállóvá alakítottak át Erzsébetvárosban két irodahelyiséget egy Nagy Diófa utcai társasház földszintjén. Akkor a lapnak a társasház közös képviselője azt állította, hogy a két önkormányzati helyiség lakáscélú használatához nincsenek meg az előírt feltételek.

A napilap most újra a munkásszállóval foglalkozik, csütörtöki lapszámukban arról írnak, hogy önkényes ingatlanfoglaló alakított ki munkásszállót a VII. kerületben. Közleményében azt írta a VII. kerületi önkormányzat ingatlankezelő cége, az EVIN Nonprofit Zrt., hogy „azért, hogy az önkormányzati helyiség eredeti rendeltetési módja helyre álljon, minden szükséges intézkedést megteszünk”.

Vagyis ez azt jelenti, alighanem bezárják a hevenyészett munkásszállót. A lap kilenc napja az önkormányzatot is megkereste, mostanra válaszoltak, állítják, a korábbi hírekkel ellentétben nem az önkormányzat alakította ki a munkásszállót a földszinti helyiségekben. Mint írták, az ingatlant a Most Lépj Foglalkoztatást Segítő Egyesület „önkényesen használatba vette, és ott munkásszállót alakított ki”. A Népszava szerint ez azért érdekes, mert ha ez így van, akkor több mint fél évig működhetett a város közepén egy illegális munkásszálló.

Az EVIN Nonprofit Zrt. közleménye kitért arra is, hogy a Most Lépj Foglalkoztatást Segítő Egyesület elnöke jelezte, szerinte van lehetőségük szállás üzemeltetésére, szerződtek az önkormányzattal, de ígérete ellenére sem mutatta be az említett dokumentumot.

(Kép: illusztráció)

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.