Az E.On magyar és cseh érdekeltségek mellett németországi üzletrészeket is eladna, nehogy versenyhivatali akadályba ütközzön egy konkurens felvásárlása.
Értékesítené magyarországi érdekeltségei egy részét az E.ON, a német energetikai társaság vezetője erről hétfő este beszélt egy berlini rendezvényen. Johannes Teyssen elmondta, azért lépnék meg ezt, mert átvenni készülnek a szintén német RWE leányvállalatának, az Innogy-nek – a magyarországi Elmű-Émász Társaságcsoport tulajdonosa - hálózatüzemeltetéssel foglalkozó részlegét, és az ehhez szükséges európai uniós versenyhatósági engedély megszerzését biztosítanák be más érdekeltségek eladásával.
Az eladás a cég magyarországi áramszolgáltatási üzletágának és az Innogy csehországi áram- és földgázszolgáltatási üzletágának egy részét érintené, valamint az E.ON németországi távfűtési üzletágának egy 260 ezer ügyfélből álló részét. Megválna ezen kívül egy elektromos autókat kiszolgáló, németországi autópályák mentén 32 állomásból álló töltőállomás-hálózat kiépítésére vonatkozó jogosultságától is.
A Handelsblatt beszámolója szerint az E.ON és az RWE az év végéig le akarja zárni az Innogy feldarabolását. Tavaly tavasszal bejelentett megállapodásuk szerint a több lépésben végrehajtandó ügylet révén az Innogy az E.ON-hoz kerül, az RWE pedig tőkeemelés révén tulajdonrészt szerez az E.ON-ban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.