Négymilliárd forintnál is többet költöttek azok a versenyzők, akik Magyarországra jöttek futni.
Több mint háromszorosára nőtt a futóturisták száma Magyarországon az elmúlt évtizedben – írja a Világgazdaság.
Tavaly már csaknem 25 ezer külföldi vett részt ilyen hazai szervezésű eseményen, szinte valamennyien a három nagy budapesti futóversenyre – a Telekom Vivicittá Városvédő Futásra, a Wizz Air Budapest Félmaratonra és a SPAR Budapest Maratonra – érkeztek, 2007-ben még csupán nyolcezren voltak.
A növekedés nem csak a létszámban látszik meg, lecsapódik az itt eltöltött vendégéjszakákban és a futóturizmus generálta költésekben is: az előbbi 2018-ban meghaladta a 80 ezret, az utóbbi pedig a négymilliárd forintot. 2007-ben még csak 21 ezer vendégéjszaka és 600 millió forint keletkezett.
A BSI ügyvezetője, Kocsis Árpád a lapnak azt mondta, hogy a futóturizmus Magyarországon mára iparággá nőtte ki magát, és a régióban Csehországgal versenyez az elsőségért.
A futóturizmus hatásait korábban mi is elemeztük, és arra jutottunk: nem csak a versenyeket szervező BSI, hanem egész Budapest nagyot nyer anyagilag a futóversenyekkel. Egy külföldi futóturista átlagosan 178 ezer forintot költ el a maraton hétvégéjén, de még egy belföldről érkező átlagköltése is csaknem 20 ezer forint.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.