Gazdaság hvg.hu 2019. május. 04. 11:22

Bezárja külföldi irodáit az MNB, miután elköltöttek rájuk mintegy félmilliárd forintot

Matolcsy szerint a Nemzeti Bank hamburgi, párizsi, római és New York-i irodái elérték céljukat.

Mintegy félmilliárd forintot költött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az általa 2015-ben létrehozott külföldi kapcsolattartó irodáira, melyeket most bezár, írja az mfor.hu.

Az MNB megfogalmazása szerint az irodákra azért volt szükség, hogy „a magyar jegybankot hatékonyan képviseljék a kijelölt relációkban, erősítsék a társ- és partnerintézményekkel fennálló szakmai együttműködést”.

Matolcsyék négy irodát nyitottak: 2015-ben Hamburgban és Párizsban, 2016-ban Rómában, 2017-ben New Yorkban.

Ám idén április elején az MNB közleményben jelentette be, hogy június 1-jéig valamennyi irodájukat bezárják, és azok munkatársai Budapesten, a jegybank Szabadság téri központjában folytatják tevékenységüket.

A bezárásokat azzal indokolták, hogy „az irodák a velük szemben támasztott célokat elérték, az MNB munkatársai aktív szereplőivé váltak az adott térségek rendezvényeinek és haszonélvezői az onnan származó új ismereteknek. Az irodák munkatársai felépítették, illetve megerősítették a társ- és partnerintézményekkel fennálló szakmai együttműködéseket. Az így létrehozott kapcsolati háló kellően megerősödött ahhoz, hogy az irodák munkatársai ugyanezt a munkát – a már kiépített kapcsolatok mentén – 2019. június 1-től az MNB budapesti központjából folytassák.”

A négy irodára 2018. októberéig több mint félmilliárd forintot költött az MNB, ebből átszámítva mintegy 400 millió forintot tettek ki az euróban és dollárban kifizetett bérleti díjak és közel 189 milliót a 15 jegybanki foglalkoztatott bére – olvasható Matolcsy György az mfornak küldött válaszában.

Az összeg még növekedni fog, mivel az irodák bezárása még folyamatban van, és az alkalmazottak elhelyezésére fordított összeget sem írta meg az MNB.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Köves Gábor 2024. december. 04. 19:30

Jean Reno a HVG-nek: Visszavonulni? Magát a szót sem értem

Már magyarul is olvasható a világhírű francia színész első regénye, az Emma. Jean Renóval a Luc Bessonnal közös múltról, Natalie Portman ellenérzéseiről, egy tehetséges pingvinről, egy vaginába rejtett memóriakártyáról és Robert De Niróról is beszélgettünk.