Kiemelt beruházássá is nyilvánították a projektet, egy korábbi kormányhatározat azt is engedélyezi, hogy belül teljesen lerombolják a műemlék épületet. A Vörösmarty teret határoló háztömbben ötcsillagos szálloda, prémium lakóépületet, és üzletek is lesznek.
A kormányfő vejéhez köthető cég hotelt és egyéb funkciókat telepíthet a Vörösmarty tér szomszédságában, jelenleg üresen álló MAHART-székházba és másik két épületbe. A projekt még októberben kapott zöld utat egy kormányrendelettel.
A Tiborcz István érdekeltségébe tartozó BDPST Group ingatlanfejlesztő végül most kapta meg az építési engedélyt a Vörösmarty tér szomszédságában található, a Mahart-, valamint a Futura-házat is átölelő épülettömb komplex felújítására.
Az épületegyüttes a felújítás után felsőkategóriás design hotelként, illetve prémium lakóépületként működik majd, de üzlethelyiségeknek is helyet fog adni. Az ötcsillagos hotelt a Marriott International lánc fogja üzemeltetni. Erről az épülettömbről van szó:
A tájékoztatásban kiemelik, a beruházás a főváros építészeti örökségének megóvásával történik. Annak ellenére, hogy noha az épület külsejét megtartják, arra engedélyt kapott a cég, hogy az ingatlanokat teljesen "kibelezzék", azaz belsejüket nem kell megtartani.
Pedig az épületet MAHART-székháznak tervezték, a belseje éppen ezért egyedi kialakítású, a hajózásra emlékeztet: a csillárok hajókerék alakúak, a lépcsőkorlátok pedig hajókorlátot imitálnak, gyönyörű ólomablakok díszítik.
A közleményben kihangsúlyozzák azt is: a beruházó elkötelezett az épülettömböt határoló közterületek felújítása mellett is, ezért településfejlesztési megállapodást kötöttek Belváros-Lipótváros Budapest Főváros V. Kerület Önkormányzatával. A megállapodás értelmében a beruházó hozzájárul a Vörösmarty tér és környezetének felújításához, illetve a helyi előírások szerint garanciát vállal az építkezés által igénybe vett útburkolatok sérülése esetén azok kijavítására.
Azt is hozzáteszik, a világörökségi helyszín és a nemzeti műemléki besorolású épületek indokán a projektet nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségő beruházássá nyilvánították.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.