A brit kormányon és az EU-n belül is vita van a kérdésről.
Az Egyesült Királyság uniós tagságának megszűnésére kijelölt határidő rövid hosszabbítását kéri szerdán Theresa May - közölte a brit miniszterelnök hivatala. A kérésről a csütörtökön kezdődő EU-csúcson dönthetnek az uniós tagállamok vezetői.
A brit sajtó tudósítása szerint a Downing Street 10 nem csak ezt közölte, hanem azt is, mennyire dühíti a kormányfőt, hogy John Bercow házelnök nem járult hozzá a Brexit-megállapodásról szóló szavazás megismétléséhez. Bercow hétfőn azt közölte: csak akkor indítványozhatja a kabinet harmadszor is a voksolást, ha érdemi változtatások vannak a dokumentumhoz az előző - egy héttel ezelőtti - indítványhoz képest.
Nem csak a brit házelnök bosszantja May-t: a halasztás időtartamával kapcsolatban kemény hangot ütött meg kedden Michel Barnier, az EU főtárgyalója is. A francia politikus azt közölte, hogy a határidő eltolása növeli a bizonytalanságokat, és figyelmeztette May-t arra is, ha sok időt kér, azt meg kell indokolnia. A sok idő ez esetben három hónapnál hosszabb távot jelent, ebben az esetben ugyanis a briteknek is részt kellene venniük a májusi európai parlamenti választáson is.
Az időtáv miatt a brit kormányon belül is éles vita alakult ki. Ez a megoldás arra lehet csupán elég, hogy az uniós megállapodást újból beterjessze a kormány a parlament elé, kérdés, hogy min tud még változtatni May.
A szigetország a tervek szerint kilenc nap múlva lépne ki az EU-ból.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.