Tíz adóparadicsommal bővítette feketelistáját az EU.
Tíz újabb államot vett fel az adóparadicsomokat felsoroló feketelistájára az Európai Unió. Ezzel már 15 ország szerepel a listán, köztük az Egyesült Arab Emírségek.
Az EU-tagállamok pénzügyminisztereinek döntése értelmében – Amerikai Szamoa, az Amerikai Virgin-szigetek, Guam, Szamoa, valamint Trinidad és Tobago mellett – a jegyzékbe bekerült Aruba, Barbados, Belize, Bermuda, a Dominikai Köztársaság, az Egyesült Arab Emírségek, a Fidzsi-szigetek, a Marshall-szigetek, Omán és Vanuatu is.
A feketelistára "az adóelkerülés ellen nem elég hatékonyan fellépő" országokat vették fel, miután csaknem egy év párbeszéd után sem voltak hajlandóak megfelelő együttműködésre.
Emellett létezik egy úgynevezett szürkelista is: ezen jelenleg 34 olyan ország szerepel, amely ígéretet tett rá, hogy összhangba hozza szabályait az uniós normákkal.
Az adóparadicsomokról összeállított feketelista valódi európai siker. Komoly kihatással van világszerte az átlátható és tisztességes adóztatásra, ennek hatására államok tucatjai helyezték hatályon kívül káros adózási szabályaikat, és hozták összhangba előírásaikat a nemzetközi normákkal
– mondta Pierre Moscovici uniós pénzügyi biztos.
Szankciókról egyelőre nem sikerült megállapodni, viszont a presztízsveszteség mellett a listán szereplő országok pénzügyi tranzakcióit is szigorúbban ellenőrzik.
A tanácsot többen is bírálták amiatt, hogy annyira fellazította az Európai Bizottság által javasolt kritériumrendszert, hogy az EU egyetlen országa sem kerülhetett fel a listára.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.