Csak tavaly, vagyis a kormány által meghirdetett családok évében 3212 ingatlankiürítésre került sor.
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar összesített adatai alapján 3212 ingatlankiürítés történt tavaly Magyarországon, vagyis a kormány által meghirdetett családok évében – írja a 24.hu. Ez a szám alig marad el az egy évvel korában regisztrált – rekordot jelentő – 3636 kilakoltatástól.
Ráadásul tavaly egy hónappal meghosszabbították a téli kilakoltatási moratóriumot, így nem áprilistól (amikor is országgyűlési választást tartottak), hanem májustól lehetett ismét családokat az utcára tenni. Ez azt jelenti, hogy egy hónappal kevesebb idő alatt jött össze ennyi kilakoltatás.
A lap által megismert adatok szerint 2018-ban lakóingatlan sikeres árverését követő birtokbaadás miatt 1928, lakásügyben hozott határozat végrehajtása miatt 743, a Nemzeti Eszközkezelő kérelmére elrendelt eljárás során 318, önkényesen elfoglalt lakás kiürítése miatt 204, bírósági végrehajtáson kívüli értékesítést követően pedig 19 kilakoltatás történt.
A számok alapján az elmúlt három évben az ingatlankiürítések száma csaknem elérte a tízezret. A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke azt mondta, a legtöbb intézkedés még mindig a devizahiteles ügyek miatt történik.
(Kiemelt képünk illusztráció.)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.