Az Airbus fenyeget, a népszavazásért küzdők visszalépnek, egy miniszter a kormányt bírálja. És megint kevesebbet tudunk, mint az előző nap.
A brit szakszervezetek és Sebastian Kurz osztrák kancellár is a Brexit elhalasztását szeretné elérni. Kurz egy rövid haladékot adna a feleknek, hogy elkerüljék a megállapodás nélküli kilépést. Azt is világossá tette a politikus – aki az előző félévben az EU soros elnökségét vezette –, hogy az unió kész támogatni a halasztást.
Nem támogatja az újabb népszavazás kiírásáról szóló parlamenti módosító indítványt a People's Vote, az a mozgalom, amelynek célja éppen az, hogy a Brexit sorsáról egy újabb referendumon dönthessenek a britek.
Mark Carney, a brit jegybank elnöke arra figyelmeztetett – a Kurzhoz hasonlóan a davosi Világgazdasági Fórumon –, hogy a cégek nem tudnak teljeskörűen felkészülni egy no deal Brexitre. A kanadai szakember szerint különösen a bekódolt késésekkel nem tudnak majd mit kezdeni a logisztikai szakemberek.
Az Európai Központi Bank elnöke, Mario Draghi is pesszimista hangot ütött meg a testület havi kamatülését követően, a gazdasági kilátásokkal kapcsolatos nyilatkozatai egyhavi mélypontra küldték az eurót. Jó hír: ő legalább a Brexittel kapcsolatban nem lát súlyos kockázatokat az európai gazdaságra nézve.
Az Airbus videoüzenetet tett közzé, amelyben Tom Enders, a világ egyik legnagyobb, európai repülőgépgyártó cégének vezérigazgatója nyugodt hangon, ám igen indulatosan arról beszél: veszélybe kerülhet a szigetországban 14 ezer embert alkalmazó cég működése, ha megállapodás nélkül lép ki az Egyesült Királyság az EU-ból. A cégvezér tragikusnak nevezte azt, ahogy a brit kormány kezeli a Brexit ügyét, bizonytalanságban tartva az üzletembereket is. Mint fogalmazott:
Még mindig fogalmunk sincs arról, mi történik.
Tudjuk fokozni: Richard Harrington, a Theresa May vezette kormány vállalkozásfejlesztéssel foglalkozó minisztere üdvözölte az Airbus kifakadását, egyben arra kérte az üzletembereket egy londoni fórumon: segítsék őt, hogy a Brexit után a mostani tervekhez képest liberálisabb szabályozást harcoljon ki az uniós polgárok munkavállalásához. A mostani tervek szerint szakmák szerinti kvótákat szabna meg London, ami főleg a magasan képzett munkaerő beáramlását támogatná.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.