Ez egy kormánypárti lapnak adott interjúból derült ki.
Egy hajszálon múlt, hogy egyezség hiányában a 2018-ban hatályos minimálbérek maradnak Magyarországon – derül ki abból az interjúból, amelyet Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke adott a Magyar Időknek. A beszélgetést a Portfolio.hu szúrta ki.
A szakszervezeti vezető azt mondta, a szakszervezetek közös javaslatát korábban a Munkástanácsok fogalmazta meg: 2019-re 13 százalékos minimálbér és 15 százalékos garantált bérminimum emelést kértek. A Liga két évre szóló, 38 százalékos javaslattal indult, míg a Magyar Szakszervezeti Szövetség önálló indítványt nem tett. Ezzel szemben a munkaadók öt-öt százalékos ajánlata, és szintén ötszázalékos bérajánlásra tett javaslata mellett hónapokig nem mozdultak el az álláspontok. Végül a munkaadók tettek egy nem hivatalos, és nyilvánosság előtt nem is vállalt ajánlatot nyolc-nyolc-nyolc százalékos mértékekre, 2019 mellett 2020-ra is.
„Hosszasan mérlegeltünk, végül a döntésünket meghatározta az a tény, hogy két évre kötjük a megállapodást, és azonos mértékű éves emelésekről van szó. A hazai és a világgazdasági folyamatok tükrében ugyanakkor 2020-ban már nem lenne sok esélye a nyolcszázalékos emelésnek” – olvasható az interjúban.
Palkovics Imre az adott körülmények között jó, és a kompromisszumokkal együtt vállalható egyezségnek tartja a megállapodást.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.