Beláthatatlan következményeket emlegetnek.
Kevésnek tartja a nemrég elfogadott és bejelentett 8 százalékos minimálbér-emelést a Volán-dolgozókat képviselő Közúti Közlekedési Szakszervezet – írja a 24.hu. A szervezet szerint a kétszámjegyűnél kisebb mértékű emelésnek beláthatatlan következményei lehetnek az ágazatban egyre nagyobb gondot jelentő munkaerőhiány miatt.
A szervezet nem érti, hogy a Liga és a Munkástanácsok miért írták alá az emelésről szóló dokumentumot, hiszen korábban a Magyar Szakszervezeti Szövetség is kevesellte a 8 százalékot, és szintén kétszámjegyű emelést sürgettek.
A Közúti Közlekedési Szakszervezet elnöke, Baranyai Zoltán szerint ha nem emelkednek tovább a bérek, további elvándorlásra kell számítani, ami
még a tavalyinál is kritikusabb helyzetet teremthet az egyébként is létszámhiánnyal küzdő ágazatban.
Baranyai hangsúlyozta, autószerelőből, autóvillamosság-szerelőből és autóbusz-vezetőből már tavaly is komoly hiány volt, és a régi dolgozókat is csak nehezen vagy egyáltalán nem lehetett megtartani a szakmában. A szakszervezeti vezető szerint „sajnálatos, hogy a megállapodást aláíró konföderációk a 8 százalék elfogadásával az ágazati tagszervezeteik pozícióját jelentősen gyengítették a helyi bértárgyalásokon”, de reménykedik benne, hogy a döntéshozók reálisan látják a foglalkoztatási nehézségeket, és mindezt figyelembe véve születik egy új, mindenki számára elfogadható megállapodás.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.