Szabálytalanul tájékoztatta a Magyar Telekom az előfizetőket a digitális átállásról, ezért a vállalatot és külön a vezérigazgatót is megbüntette az NMHH.
A Magyar Telekom analógról digitális technológiára váltotta helyhez kötött műsorterjesztési szolgáltatását áprilisban, az előfizetők tájékoztatásában azonban jogsértéseket állapított meg az NMHH. A hatóság 50 millió forintra bírságolta a szolgáltatót, a vezérigazgatóját pedig külön 1,5 millióra.
A Telekom április 10-ével vezette ki a helyhez kötött műsorterjesztés szolgáltatásai közül az analóg műsorterjesztést, helyette digitális technológiát, bizonyos helyeken pedig a digitális kábeltévé helyett IPTV-szolgáltatást vezetett be. Az átállás során a Telekom 8698 előfizetőnek küldött ki szerződésfelmondó levelet rögzített felmondási idővel. A felmondásra minimum 60 napos határidőt kellett volna biztosítania, ami az NMHH vizsgálata szerint az előfizetők nagy részénél nem teljesült.
Az eljárás ugyancsak feltárta, hogy a szolgáltató azoknál az előfizetőknél, akiknél azt a körülmények lehetővé tették, az analóg kábeltelevízió szolgáltatás helyett digitális kábeltelevízió szolgáltatásra váltott, ez pedig előfizetői szerződések módosításával járt, összesen 5496 esetben. A szolgáltató sem a harmincnapos értesítési határidőt, sem pedig az értesítés kötelező tartalmi elemeire vonatkozó jogszabályi előírásokat nem tartotta be – írta az NMHH.
Az elsőfokú döntéssel szemben a szolgáltató jogorvoslattal élhet. A Magyar Telekom az MTI-vel azt közölte, hogy vizsgálja az NMHH határozatát, és megfontolja a fellebbezést.
A cég úgy reagált: a Magyar Telekom az ügyfelek érdekében korszerűsítette hálózatát, és az analóg kábeltelevíziós szolgáltatás helyett korszerű IPTV-szolgáltatást vezetett be, mely jobb minőségű televíziózási élményt biztosít. Az átállásra műszaki szempontból is szükség volt, mivel az analóg tévéjelek érzékenyek a zavartatásra, és számos külső rádiójel fokozottan gyengíthette volna a hagyományos tévézés minőségét. Az ügyfelek részére nyújtott tévészolgáltatás folyamatos volt az átállás időszakában is – írták.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.