Gazdaság hvg.hu 2018. szeptember. 21. 05:44

Visszaadná az állam az iskolát egy csongrádi falunak

Egykor Pusztamérges büszkesége volt, most sem az államnak, sem az egyháznak nem kell a szakképzőnek épült iskola.

Kanyargós utat járt be a húsz évvel ezelőtt elindított szakképzőiskola. 1996-ban pont azért alapították a modern eszközökkel is felszerelt sulit, hogy ne ingázzanak, ne vándoroljanak el a Csongrád megye északi csücskében levő kis faluból. Az iskola nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, egyre kevesebben jelentkeztek oda tanulni, ezért először egy közeli intézmény tagiskolája lett, majd 2015-től a tanítás is szünetel.

Az állam épp a teljes kiürülés előtt vette át az iskolákat az önkormányzatoktól, így ötletelnie kellett, hogy mi is legyen az épület sorsa. Hiába kínálgatta a Szeged-Csanádi Egyházmegyének, végül úgy döntött, hogy visszaadja az önkormányzatnak – tudta meg a delmagyar.hu. A lap megkereste az iskolát megálmodó akkori polgármestert, aki szerint a falu népességmegtartó erejét az iskola adja, még mindig bízik benne, hogy visszafordulhat ez a folyamat, ami a kistelepülések elnéptelenedése felé vezet.

A modern épület most üresen áll, ha megkapja az önkormányzat, akkor funkciót kellene találnia hozzá, ami nem könnyű, mert kifejezetten iskolának épült, így bár egy idősotthon is elkelne a faluban, igen nagy átalakításokat kellene végrehajtani benne.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?