Egykor Pusztamérges büszkesége volt, most sem az államnak, sem az egyháznak nem kell a szakképzőnek épült iskola.
Kanyargós utat járt be a húsz évvel ezelőtt elindított szakképzőiskola. 1996-ban pont azért alapították a modern eszközökkel is felszerelt sulit, hogy ne ingázzanak, ne vándoroljanak el a Csongrád megye északi csücskében levő kis faluból. Az iskola nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, egyre kevesebben jelentkeztek oda tanulni, ezért először egy közeli intézmény tagiskolája lett, majd 2015-től a tanítás is szünetel.
Az állam épp a teljes kiürülés előtt vette át az iskolákat az önkormányzatoktól, így ötletelnie kellett, hogy mi is legyen az épület sorsa. Hiába kínálgatta a Szeged-Csanádi Egyházmegyének, végül úgy döntött, hogy visszaadja az önkormányzatnak – tudta meg a delmagyar.hu. A lap megkereste az iskolát megálmodó akkori polgármestert, aki szerint a falu népességmegtartó erejét az iskola adja, még mindig bízik benne, hogy visszafordulhat ez a folyamat, ami a kistelepülések elnéptelenedése felé vezet.
A modern épület most üresen áll, ha megkapja az önkormányzat, akkor funkciót kellene találnia hozzá, ami nem könnyű, mert kifejezetten iskolának épült, így bár egy idősotthon is elkelne a faluban, igen nagy átalakításokat kellene végrehajtani benne.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.