Gazdaság hvg.hu 2018. szeptember. 21. 19:26

Megvenné az önkormányzat az Auróra ingatlanját

Józsefváros polgármestere ajánlatot tett, meg sem várták az október végére kitűzött tárgyalást.

Ajánlatot tett a júliusban bezáratott Auróra ingatlanjára Józsefváros polgármestere. A vendéglátóhely Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben az olvasható, hogy az önkormányzat levélben közölte:

a problémák megoldása érdekében az ingatlanok megvásárlására is nyitott.

A „probléma” ebben az esetben az Auróra júliusi bezáratása, amelyet az önkormányzat kezdeményezett. A vendéglátóhely – mivel azonnali jogvédelmet kapott – azóta is nyitva van, de október 30-án még vár az üzemeltetőre egy tárgyalás, ahol megállapítják majd, hogy a hatóságok bezáratási akciója jogos volt-e. Ezt az önkormányzat jegyzője saját hatáskörben rendelte el, mivel szerinte

a Marom Klub Kft. korábban büntetőjogi felelősségének tudatában az önkormányzat hatóságát félrevezette és megtévesztette, mivel kérelmei beterjesztésekor nem volt jogosult eljárni. Az ügyben egyébként tekintettel a hatóság félretájékoztatására, a hivatal feljelentést tett.

Az üzemeltető szerint viszont csak egy adminisztrációs bakiról volt szó, ami ráadásul már egy tavalyi peres eljárás során napvilágra került, erről írtak is a tulajdonossal egy közös nyilatkozatot, amelyet az önkormányzatnak is elküldtek. Most Facebook-oldalukon azt írják, szerintük az önkormányzat levele arról árulkodhat, hogy az önkormányzat sem hisz abban, hogy megnyerik a pert, ezért tettek ajánlatot jóval a tárgyalás előtt.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.