Eladó a Peridot lúgos, csökkentett deutérium tartalmú vizet palackozó pusztazámori üzem, csaknem félmilliárd forintot kérnek érte. A Peridot-Line Kft. április óta felszámolási eljárás alatt áll.
A kijelölt felszámoló Corabil Kft. eladásra hirdette meg a 2,4 hektáros telket és a több mint 1200 négyzetméter nettó alapterületű, két épületből álló ingatlant. A minimálár 473 millió forint - írja a Napi.hu az Elektronikus Értékesítési Rendszerben közzétett pályázat alapján. Ajánlatot szeptember 7. és 22. között lehet tenni az üzemre - a pályázatnak nem része az ásványvíz-kitermelési jog, csak az ingatlanok. A lap információi szerint az üzem a felszámolási eljárás alatt is működik.
A cég beszámolóiból kiderül, hogy tartósan veszteségesen működött. A nettó árbevétele 2013-tól meghaladta az évi 100 millió forintot (2016-ban 135 milliós, 2017-ben 106 milliós forgalmat bonyolított), az éveket rendre mínusszal zárta (2016-ban 26 milliós, 2017-ben 14,5 milliós veszteséget könyvelt el) - derül ki a Céginfo.hu adataiból. Tavaly még 14 dolgozót foglalkoztattak, jelenleg csak egyet.
A Peridot-Line Kft.-t 2015-ben a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 1,3 millió forintos bírsággal sújtotta a termék kommunikációjával kapcsolatos jogszabálysértések miatt. Egyebek között azért, mert a cég - a GVH által vizsgált időszakban - a Peridot ásványvíznek - jogszabályi tilalom ellenére - gyógyhatást tulajdonított, továbbá megtévesztette a fogyasztókat azáltal, hogy nem bizonyított egészséghatást tulajdonított a terméknek.
Mészároséknak bejött
A Pusztazámortól kevesebb mint harminc kilométerre lévő Bicskén Mészáros Lőrinc is felszámolásból vásárolt három évvel ezelőtt ásványvízgyártót, a Vivien Zrt. kútjait, gépeit, területét és védjegyeit. A cég 2017-ben már 646 millió forint nettó árbevételt és 264 millió forint adózott eredményt ért el. Az állami MÁV Zrt.-től 2016-ban közel nettó félmilliárdos, idén pedig 1,2 milliárd forintos megrendelést kaptak "védőitalok" szállítására. Kevés olyan élelmiszer van ma Magyarországon, amelynek az egy főre eső fogyasztása évről-évre olyan nagymértékben növekszik, mint a palackozott természetes ásványvízé, 2017-ben elérte az évi 125 litert fejenként.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.