Sokszor ráadásul nem a teljesítmény, hanem a politikai kapcsolatok számítanak.
Minden évben milliárdokhoz jut az NB I. a különböző szponzorok jóvoltából. A csapatoknak jutó összegek között azonban hatalmas különbségek vannak, mivel a szponzoroktól kapott pénz mennyisége sok esetben nem a teljesítménytől, hanem a csapat politikai kapcsolataitól függ – írja a G7.
A piaci anomáliákat elég jól mutatja, hogy tavaly a Felcsút úgy kaphatott hatvanszor annyi pénzt a szponzoroktól, mint a Paks, hogy miközben a Puskás FC 2017-ben egy fél idényt a másodosztályban töltött, és később sem szerepelt jól az élvonalban, addig a tolnaiak a 2016/2017-es szezonban épphogy lemaradtak a nemzetközi kupaszereplést érő negyedik helyről.
A legtöbb szponzori pénz egyébként a Mol-Vidinek jutott: a klub 2017-ben mintegy 2 milliárd forinttal gazdagodott céges támogatóinak hála. A szponzorok között van, aki üzleti alapon saját pénzét költi, van, aki egyértelműen közpénzt csorgat a sportba, és van egy, a kettő közötti kategória. Az utóbbihoz tartoznak azok a vállalatok, amelyek állami megrendeléseket remélnek attól, hogy focicsapatokat támogatnak.
Az élvonalbeli szponzorok között rengeteg olyan cég van, amely dúskál az állami megrendelésekben. Ilyen például a Mészáros és Mészáros Kft., a Puskás Akadémia szponzora, vagy a Swietelsky, amely a Haladást támogatja. A Vidinek tönn szponzor is jutott: a Strabag, a Market, a Magyar Építő, az Épkar és a Záév is jelentős pénzeket tol a csapatba, nem beszélve a névadó főtámogatóról, a Mol-ról.
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.