A közvetítési jogokon is sokat nyer az MLSZ, rajta keresztül pedig a sportszervezetek.
Arról már többször is írtunk, mennyi pénz folyik a magyar fociba a sokak által támadott TAO-támogatáson keresztül, de ez csak a bevételek egy része: a közvetítési jogokkal is hatalmas összegekre tesznek szert a sportszervezetek – írja a G7.
A rendszer úgy működik, hogy a közvetítési jogokat az MLSZ magához vonja, majd mikor már mindent kivásároltak a csatornák, a befolyó pénzt visszaosztja az alá tartozó sportszervezetekhez. Ennek egy része ráadásul közpénz, ugyanis a bajnokikat és a válogatott meccseket is a köztévé tűzi műsorra, igen borsos áron. A G7 szerint az MTVA erősen túlárazottan jutott hozzá a jogokhoz: legutóbb, amikor piaci alapon keltek el a jogok, akkor a Sport Televízió egymilliárd körüli összeget adott a meccsek közvetítésének lehetőségéért, az MTVA ennek most közel négyszeresét fizeti.
A befolyt pénzt egy viszonylag bonyolult rendszer szerint osztja szét az MLSZ a különböző ligák között. A a szövetség 2018-as pénzügyi terve szerint tavaly szinte pontosan 10 milliárdot osztattak szét így, idén pedig ennél is többet, 11,3 milliárdot terveznek. Ebből a G7 becslése szerint mintegy 6,9 milliárd forint jut az élvonalnak. A csapatok közül vannak olyanok, akik nem is teszik közzé, mekkora bevételük származik ebből, így az összeget tényleg csak becsülni lehet.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.