Kérdés, van-e egyáltalán értelme a beruházásnak.
Tavalyi döntésével írta elő a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ), hogy az NB II.-es klubok pályáinak gyepét is fűthetővé kell tenni a 2020-2021-es bajnoki szezontól. A Népszava szerint ez már önmagában megkérdőjelezhető luxus, de már arra utaló jelek is vannak, hogy ezekkel a beruházásokkal nagyot kaszálhatnak néhányan.
A lap a fővárosi Budafoki Munkás Testedző Egyesületet hozza példaként, amely eredetileg csak rendbe akarta hozatni a nagypályáját, és két új, műfüves kispálya építését tervezte 72 millió forintért. A pályafűtést is tartalmazó végső ár viszont 192 millió forint lett a Közbeszerzési Értesítő szerint.
A közbeszerzést a Pharos 95 Kft. vihette, amely korábban a felcsúti Pancho Aréna füvesítését is végezte, aztán egyebek mellett a paksi aréna rekonstrukciójára kapott megbízást, a Nemzeti Sportközpontok pedig új uszoda és kézilabdacsarnok építésével bízta meg Dunavarsányban.
A stadion gyepét termálvíz fűti Kisvárdán, a lakók egyelőre menjenek máshova fürdeni
2018 márciusára Kisvárda új stadionjának gyepét már termálvíz fűti, a helyi lakosoknak viszont még várniuk kell a kellemes melegre. A nemrég felújított termálfürdő ugyanis a múlt héten bezárt, hogy még grandiózusabb álmok szerint fejlesszék tovább. Seszták Miklós miniszter városában a tervek szerint még vízi filmstúdió is lesz.
A cég tulajdonosa és ügyvezetője, egyben a másodosztályú ZTE futballklub tulajdonosa Végh Gábor, aki korábbi sajtóhírek szerint a VIP-páholyban szurkolt együtt Orbán Viktorral a felcsúti stadionban.
A pályázaton a Pharos 95 Kft. ellen öt cég indult, a Népszava szerint azonban ezek többsége valahogyan kötődik Véghhez a családján vagy egyéb érdekeltségén keresztül. Az egyikben például éppen a gyerekei a tulajdonosok.
Kérdés, miért van szükség az NB II.-ben a pályafűtésre, amikor még az NB I.-es csapatoknak is meggyűlik a baja a dologgal. Tavaly télen például azért maradt el mérkőzés Balmazújvárosban, mert hó és jég borította a pályát.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.