Gazdaság hvg.hu 2018. június. 26. 10:15

Parragh átverte akaratát a kormányon

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke egy héttel ezelőtt jelentette be, komplex munkaügyi programot szeretne látni a kormánytól. Varga Mihály pénzügyminiszter a Magyar Időknek adott interjújában üzent: meglesz.

A jövő évi költségvetésben a kormány egyszerre garantálja az ország anyagi és fizikai biztonságát, több pénz jut majd honvédelemre, közbiztonságra, egészségügyre és oktatásra – mondta a Magyar Időknek adott interjújában Varga Mihály. A pénzügyminiszter kiemelte, folytatódik az adócsökkentés.

Az interjú főbb pontjai:

  • A világ különböző pontjain gazdasági problémák alakulnak ki, ezek azonban megmaradnak helyi nehézségeknek. A miniszter példaként említette Argentínát, Törökországot, Olaszországot és Spanyolországot.
  • A kormány ennek ellenére felkészült egy esetleges újabb gazdasági válságra, a korábbi másfélszeresére, 360 milliárd forintra emelte a tartalékokat. Szerinte ennyi pénz elég lesz arra, hogy például a vámháború miatti hatásokat tompítani lehessen, és ebből finanszírozhatnak egy új munkaügyi programot is.
  • A jövő évi költségvetésben egy területtől sem kellett pénzt elvenni, mindenütt legalább annyiból gazdálkodhatnak 2019-ben, mint idén.
  • Egészségügyre, oktatásra, kultúrára, hon- és rendvédelemre viszont több pénz jut jövőre.
  • A nyugdíjak reálértéke nem csökkenhet, a juttatások nem veszíthetnek értékükből. Jövőre a tervezett infláció mértékével, vagyis 2,7 százalékkal nőnek a nyugdíjak. Nyugdíjprémiummal 2019-ben is számolhatnak a nyugdíjasok.
  • Folytatódik az adócsökkentés: a szociális hozzájárulási adó mértéke alacsonyabb lesz, miközben a két gyermeket nevelő szülők adókedvezménye nő, és mérséklődik az ESL és az UHT tejek forgalmi adója.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.