Nagy István szerint új tározókra is szükség van, hogy a tavaszi áradáskor érkező vizet meg tudják őrizni.
Interjút adott a Magyar Hírlapnak a migránsszendviccsel már kinevezése után hatalmasat alakító új agrárminiszter, Nagy István.
Mint mondta, öntözési ügynökséget állítanak fel a földművelésügyi minisztériumon belül, melynek részleteit szintén az újságnak mondta el először.
Nagy elképzelése szerint "összefogásra van szükség a csatornahálózat fenntartása érdekében, és gondoskodni kell arról, hogy abban megfelelő mennyiségű víz álljon rendelkezésre. Ennek a minőségét meg kell őrizni, és szabályozni kell azt is, hogy a víz hogyan tud a termőföldre jutni".
Szerinte ugyanakkor tározókra is szükség van, "hogy a tavaszi áradáskor érkező vizet meg tudjuk őrizni. Elő kell segíteni, hogy a csatornákat ilyenkor feltöltsük, majd amikor jön az aszály, azokból öntözhessünk".
Mint mondta, nem új Tisza-tavakat kell elképzelni, jóval kisebbeket, "de az aszályos, sőt a rendszeresen aszály sújtotta területeken tározótavi kapacitásokat kell kiépíteni". Azt nem tudni, hol építik majd az új tározókat, ebben a kérdésben most egyeztetnek az agrárkamarával.
Mintaprojektekben tanulmányozhatjuk, hogy egy-egy ilyen beruházás milyen követelményekkel, előfeltételekkel jár. Ha megtanuljuk kezelni a gyerekbetegségeket, akkor kiterjeszthetjük a beruházásokat
– fogalmazott.
Nagy István arról is beszélt, hogy nagy vágya visszahozni a háztáji sertéstartást vidéken. "Persze hiú ábránd, hogy visszatér a régi háztáji időszak, amikor minden portán és háztartásban volt öt-tíz hízó. Az viszont nem elképzelhetetlen, hogy nagyobb, mondjuk százas nagyságrendben ilyen tartást is vállaljanak vállalkozók."
A vidékfejlesztési államtitkárság Kecskemétről való visszaköltözéséről azt mondta, "így lesz kerek egész". Könnyedebbé válik az államtitkárság és az agrárminisztérium élete.
A kettőben lévő hatások összeadódnak, szinergiát képeznek
– tette hozzá.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.