A QS rangsorában Budapest is jól teljesít egy pontban.
London a legjobb város az egyetemisták számára – legalábbis a Quacquarelli Symonds most kiadott friss listájában, amelyről a BBC írt. A felsőoktatási rangsorairól ismert intézet korábban Montréalt és Párizst tekintette a legjobbnak.
A QS ötvenezer hallgatót kérdezett meg, de a rangsort több tényező befolyásolja, így a városban található egyetemek elismertsége, a helyi munkaerőpiac, a társadalom sokszínűsége, a kulturális élet és az életszínvonal is. A BBC megjegyzi: London egyedül egy kérdésben ért el rossz helyezést: a megfizethetőség terén.
Értékelték viszont azt, hogy igazi kozmopolita város, toleráns közösséggel és világszínvonalú oktatási intézményekkel. A QS egy másik felméréséből ugyanakkor az is kiderült, hogy a megkérdezett fiatalok 39 százalékának elvette a kedvét a Brexit attól, hogy az Egyesült Királyságban tanuljon.
A rangsor második helyére idén Tokió került, a harmadik pedig Melbourne. A világ egyik legélhetőbb városának tartott Bécs ezen a listán a 11., Budapest viszont csak a 49. legkívánatosabb város az egyetemisták számára. A magyar főváros ugyanakkor az első helyre került a legmegfizethetőbb városok rangsorában.
A legjobb egyetemi városok:
- London
- Tokió
- Melbourne
- Montreal
- Párizs
- München
- Berlin
- Zürich
- Sydney
- Szöul
Az egyetemi városok teljes rangsora itt érhető el.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.