Jelentőset javított három magyar egyetem a QS nemzetközi rangsora szerint
Az ELTE, illetve a szegedi és a debreceni egyetem is bekerült a legjobb hatszázba.
Az ELTE, illetve a szegedi és a debreceni egyetem is bekerült a legjobb hatszázba.
A hazai egyetemek közül egyedüliként került be a világ egyik legismertebb egyetemi rangsorán az első száz helyezett közé a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem is sokat javított a helyezésén.
A Debreceni Egyetem a második legjobb, az ELTE a harmadik. A világ legjobb egyeteme pedig az MIT lett.
A brit Quacquarelli Symonds (QS) idei oktatási ranglistán az előadóművészeti kategóriában a száz legjobb között végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem.
Magyar felsőoktatási intézmény is bekerült az idén először publikált egyetemi fenntarthatósági rangsorba – három is.
Nemzetközi kapcsolatok tárgyból is ezt a helyezést érték el; négy tudományterületen szerepelnek az első 100 között a QS rangsorában.
A QS rangsorában Budapest is jól teljesít egy pontban.
Az angol nyelv és irodalom, valamint a modern nyelvek képzésének területén a világ 200 legjobb felsőoktatási intézménye között van a Debreceni Egyetem a QS-rangsor alapján.
A 372. helyet szerezte meg a Közép-európai Egyetem (CEU) a U.S. News kedden közzétett felsőoktatási rangsorában, amelyet a brit QS Quacquarelli Symonds cég adatai alapján állítottak össze. A legjobb négyszáz közé más magyarországi egyetem nem került, az Eötvös Loránd Tudományegyetem az 501-550., a Szegedi Tudományegyetem pedig az 551-600. helyig jutott.
Bemutatták a QS Quacquarelli Symonds 2011-es felsőoktatási rangsorát a legjobb szociológiai és politikatudományi képzésekről: Magyarországról egyedül a Közép-európai Egyetem (CEU) került fel a kétszázas listára.
Amerikai és brit egyetemek végeztek a QS legfrissebb felsőoktatási rangsorának élén – a természettudományi képzések elismertsége alapján összeállított listára az Eötvös Loránd Tudományegyetem is felkerült.