A cég egyik tulajdonosa cáfolta a hírt, a másik három hallgat.
Hírek szerint a tulajdonosok egy része megválna a MET nevű, Orbán-közeli energiacsoporttól. Állítólag az oroszoknak áll a zászló – értesült a Népszava. Az információra a négy áttételes tulajdonosból csak az egyik, Lakatos Benjamin reagált, ő cáfolta a hírt, a lap ugyanakkor "beszédesnek" nevezte a másik három tulajdonos hallgatását. A MET legnagyobb, 40 százalékos áttételes tulajdonosához, a Molhoz közel álló források egyike se cáfolta az eladási szándékot. Egyikük úgy fogalmazott, „jó áron minden eladó” – írja a lap.
A napilap információja szerint az ügylethez amerikai tanácsadót választották, a vevőjelölt pedig orosz. "Ez a fejlemény a legkevésbé se lenne meglepetés. A MET elődjét, a Mol Energiakereskedőt a Mol alapította 2007-ben; a cég fele 2009-ben a belize-i székhelyű Normestonhoz került. Az engedélyező Európai Bizottság az offshore-szerű társtulajdonos mögött 'egy orosz magánszemélyt' azonosított. Ő többek szerint a szintén számos zavaros – többek között Mol-ellenes – hazai ügyletben érdekelt befektetőveterán, Megdet Rahimkulov" – emlékeztet a Népszava.
A lap egy Mol-közeli forrása számára ugyanakkor a mostani geopolitikai helyzetben „nem lenne életszerű”, ha orosz kézbe kerülne a MET. Az amerikai kormány legalábbis – több-kevesebb sikerrel bár, de – erőteljesen igyekszik akadályozni az orosz üzleti befolyás erősödését.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.