Teljesen bekebelezett egy energiacéget Mészáros Lőrinc
Magántőkealapok segítségével nyelte le mindenestül a Mészáros-csoport tagjait energiával ellátó vállalkozást a felcsúti vállalkozó.
Magántőkealapok segítségével nyelte le mindenestül a Mészáros-csoport tagjait energiával ellátó vállalkozást a felcsúti vállalkozó.
Nemcsak kirívóan magasak az áram- és gázárak, de nagyon hullámzók is, a beszerzők így pár óra leforgása alatt óriási összegeket kaszálhatnak, de ugyanúgy óriásit bukhatnak is. A legtöbben ezt nem merik megkockáztatni, most inkább nem adnak árat, így sok kis- és középvállalkozás jelenleg képtelen energiát venni a következő évre. A piacokat leginkább a körvonalazódó EU-s árletörő csomag nyugtathatja meg, sok kereskedő inkább kivár, hátha a következő hetekben már normálisabb árakat tud ajánlani az ügyfeleknek, akik persze szintén ezért imádkoznak.
A Keppel Infrastructure 20 százalékos részesedést szerzett a svájci székhelyű MET Csoportban; a stratégiai partnerség célja, hogy közösen vásároljanak energetikai eszközöket az európai piacon – közölte a MET Csoport csütörtökön az MTI-vel.
Lakatos Benjamin vezérigazgató és a MET további menedzserei kivásárolják a korábbi tulajdonostársakat.
A cég egyik tulajdonosa cáfolta a hírt, a másik három hallgat.
Jó úton halad Magyarország a zöldenergia-felhasználásban, a napenergia terén például komoly fejlesztések várhatók. A vállalatoknál még mindig a földgáz és az áram a legfontosabb energiaforrás, és előretör a gáz cseppfolyósított formája, az LNG is.
Kelet felé terjeszkedik a MET energiakereskedő csoport, amely már Oroszországban és Törökországban is alapított leányvállalatot.
Hozzájárult az Európai Bizottság hétfőn, hogy a MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. és a Normeston Trading Limited közös irányítást szerezzen a MOL Energiakereskedő Kft. (MET) felett.