Csaknem 90 éven át mentek innen a közszolgálati rádióműsorok.
Budapest, VIII. kerület, Bródy Sándor utca 5-7.: ez – illetve 1940 előtt Főherceg Sándor, majd Sándor utca – volt 1928-tól a közelmúltig, tehát csaknem 90 éven át a Magyar Rádió címe. Egy péntek este közzétett kormányhatározat szerint „a Pázmány Péter Katolikus Egyetem széttagoltságának megszüntetése érdekében” az oktatási intézmény kapja meg a hozzá kapcsolódó Szentkirályi utca 27-tel együtt.
A dokumentum azonban a hasonló esetekhez képest óvatosan fogalmaz: úgy szól, hogy a nemzeti fejlesztési miniszter vizsgálja meg az ingyenes használatba adás lehetőségét, és amennyiben a vizsgálat eredménye szerint ennek feltételei fennállnak, akkor készítsen előterjesztést a „versenyeztetés mellőzésével történő használatba adásról” a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia részére, de úgy, hogy előbb – értelemszerűen állami pénzből – az épületeket fel is újítják. További 1,7 milliárd forint közpénzből újítják fel a közeli Mikszáth téri volt piarista gimnáziumot, amelyet már most is a Pázmány használ.
A Magyar Közlöny péntek esti száma egyébként jórészt pénzosztó döntésekkel van tele, amelyek – attól függetlenül, hogy 8-án választás lesz – évekre előre határozzák meg nagy összegek sorsát. Így például idén és a következő három évben 67 milliárd forint jut a katolikus egyház óvodafejlesztési programjára, egyszeri 922 millió forint pedig a botrányos körülményeiről hírhedtté vált gödi Topház szociális otthonnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.