Mondjuk pont az importvám-emelésről volt szó.
Tegnap tette közzé a Fehér Ház azoknak a kínai termékeknek a listáját, amelyekre 25 százalékos büntetővámot szab ki Washington. A listán 1300 tétel szerepel, melynek éves behozatala összesen 50 milliárd dollárt tesz ki.
Az érintett árukkal a fogyasztók nem találkoznak közvetlenül, mert elsősorban az ipari technológiai, a közlekedési és az egészségügyi szektor termékei. Washington a pótvámokkal arra akarja kényszeríteni Pekinget, hogy ne gyakoroljon nyomást a Kínában működő amerikai technológiai cégekre szellemi tulajdonjoguk és technológiájuk kapcsán.
Kína tagadja, hogy ki akarná kényszeríteni a technológiai transzfert, és Trump bejelentésére válaszul már hétfőtől importvámokat vezetett be évi hárommilliárd dollárnyi amerikai importtermékre, például a sertéshúsra és gyümölcsökre. A kínai követség válaszában az ősi mondást idézi, mely szerint „Úgy udvarias, ha viszonozzuk, amit kapunk” – írta a Washington Post.
Az amerikai Információtechnológiai és Innovációs Alap nevű amerikai elemzőintézet szerint a kormánynak olyan intézkedéseket kellene hozni Kínával szemben, amelyekkel gazdasági és kereskedelmi politikájának megváltoztatására kényszeríti, de nem olyanokat, amelyekkel áremelkedést és fogyasztáscsökkenést idéz elő az Egyesült Államokban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.