Állampolgárságért sok európai folyamodik a szigetországban.
Tízéves csúcsot döntött meg az Egyesült Királyságban az országot elhagyó uniós polgárok száma – írja a BBC a brit statisztikai hivatal (ONS) legfrissebb adatai alapján. A 2017 szeptemberéig tartó egyéves időszakban 130 ezren távoztak az országból, ennél azért még mindig magasabb, 220 ezer volt az érkezők száma. (A Brexit előtti időszakban 240-280 ezren érkeztek és százezernél kevesebben távoztak). A 90 ezres nettó bevándorlás ötéves mélypontnak számít.
Összességében azonban még mindig 244 ezerrel többen érkeznek, mint amennyien távoznak, ami igen távol van a kormányzó Konzervatívok céljától, hogy a bevándorlók száma százezer alá csökkenjen – jegyzi meg a BBC.
Ez azzal magyarázható, hogy az EU-n kívülről többen költöztek Nagy-Britanniába, mint korábban: 285 ezren vándoroltak be az országba, és 80 ezren távoztak. A 205 ezres nettó bevándorlás hatéves csúcs. A BBC-nek nyilatkozó szakértő szerint ebben a korábbi adatok javításán kívül az is közrejátszhat, hogy a cégek már nem találnak elegendő uniós dolgozót, ezért kénytelenek az EU-n kívül keresni őket. Ezt támasztja alá az is, hogy az EU-ból is kevesebben érkeztek azért, hogy munkát vállaljanak, és nő a tanulni vágyók száma.
A britek közül 125 ezren hagyták el az országot, és 73 ezren tértek vissza.
A BBC felidéz egy másik adatot is: a brit belügyminisztérium szerint 2017-ben 141 ezren folyamodtak brit állampolgárságért, ami 8 százalékkal több az előző évinél, de 39 százalékkal kevesebb a 2013-as csúcsnál. Az EU-ból érkezők körében viszont kétszeresére nőtt egy év alatt az állampolgárságot igénylők száma, 15 460-ról 38 528-ra.
(BBC)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.