Még az idén jön a japán és a koreai észjárásról szóló kötet is.
Bemutatták a Pallas Athéné Könyvkiadó első kötetét, Boyé Lafayette De Mente A kínai észjárás – a hagyományos kínai gondolkodásmód és kortárs kultúrára gyakorolt hatásai című könyvét pénteken Budapesten – adta hírül az MTI.
A Pallas Athéné Könyvkiadót 2017 szeptemberében hozta létre a jegybanki alapítványok befektetési cége. Csizmadia Norbert, a Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány kuratóriumi elnöke a könyvbemutatón azt mondta, azért hozták létre a kiadót, hogy olvasói széleskörű és alkalmazható közgazdaságtani, pénzügyi és menedzsment-ismeretekre tegyenek szert, mindemellett a világban zajló aktuális geopolitikai kérdésekre is választ kapjanak.
Csizmadia azt mondta, a kiadó a közgazdaságtan, a pénzügy, a geopolitika, és a menedzsment területén született legfrissebb nemzetközi bestseller könyvek magyar nyelvű kiadását végzi majd.
A mostani első kötetről azt mondta, az amerikai Boyé Lafayette De Mente kötete "egyfajta iránytűt ad a kínai gondolkodásmódhoz".
A kibontakozó "új világrend" várhatóan a kelet felemelkedését hozza majd, ezért különösen fontos megérteni a kínaiak gondolkodását, kultúráját
– mondta Csizmadia, aki azt is elárulta, hogy a 214 oldalas könyv egy trilógia első része, még idén megjelennek ugyanis Boyé Lafayette De Mente japán, majd koreai gondolkodást bemutató munkái.
A kötetet egyébként a kínai újév első napján mutatták be.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.