A legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaságok, valamint az Európai Unió alkotta G20-csoport hazai összterméke (GDP) 1 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben ugyanúgy, mint a második negyedévben.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) honlapjára felkerült adatok szerint Dél-Korea GDP-je nőtt a legnagyobb mértékben, a második negyedévi 0,6 százalék után a harmadik negyedévben 1,5 százalékkal.
A legkisebb negyedéves szintű GDP-bővülést Indiában jegyezték fel, ahol a gazdasági növekedés 1,4 százalékról 1,6 százalékra gyorsult, de Németországban sem élénkült túl jelentősen a gazdaság, a második negyedévi 0,6 százalék után a harmadik negyedévben 0,8 százalék gazdasági bővülést regisztráltak.
Több országban ugyanakkor lassult a gazdasági növekedés negyedéves összevetésben. Törökországban például 2,2 százalékról 1,2 százalékra, Oroszországban 1 százalékról 0,1 százalékra, Kanadában pedig 1 százalékról 0,4 százalékra mérséklődött a gazdaság bővülése.
A G20-csoport harmadik negyedévi éves GDP-növekedése 3,9 százalékra gyorsult a második negyedévi 3,7 százalékról. A legnagyobb növekedés Törökországban volt, a GDP 10,2 százalékkal bővült a tavalyi harmadik negyedévhez viszonyítva. A gazdaság Dél-Afrikában bővült a legszerényebben, éves szinten 1 százalékkal. Az idei első negyedévben a G20-ak GDP-je 3,4 százalékkal, a második negyedévben 3,7 százalékkal nőtt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.