A pénzintézet hat év alatt több mint 47 milliárd forintot adott a látványcsapatsport-szervezeteknek
Ezzel – írja a G7 – a legnagyobb tao-donor, mivel minden hetedik adóforint tőle érkezett a sportba.
Bár a Kúria október végi döntése értelmében a tao-támogatások nyilvánosak, a cégek továbbra is titkolóznak. A G7 megkeresésére összeget csak az OTP közölt, azt azonban nem adta ki, hogy mely sportszervezeteket támogattak a pénzből. Csak annyit jegyeztek meg, hogy a szponzorációhoz hasonlóan a tao esetében is a labdarúgást és a kézilabdát részesítik előnyben, ezen belül is főleg utánpótlás-nevelésre adnak pénzt.
A Magyar Telekomtól csupán annyit válaszoltak, hogy kisebb szervezeteknek juttattak pénzt ezen a csatornán, azt nem árulták el, hogy mennyit.
A Mol is utal sportszervezeteknek, azt azonban nem lehet tudni, hogy mennyit; az erre vonatkozó kérdésekre nem válaszoltak.
Az E.Onnál annyit közöltek, hogy a tao keretében is a vízilabdasportot támogatják, de az nem derült ki, mennyivel.
A lap szerint a legnagyobb külföldi tulajdonú hazai cégek általában 10, legfeljebb 100 milliós nagyságrendben utaltak adóforintokat sportszervezetekhez.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.